13مرداد

رتبه برترها

همیشه دوست داشتم مصاحبه رتبه های برتر رو بخونم.حتی وقتی که کنکور دادم و حالا که دانشجوی ارشد هستم…رمز موفقیتشون، چالش هایی که باهاش دست و پنجه نرم  کردن، منابعی که خوندن، کلاس و آزمون رفتن  و هزارتا سوال دیگه….

امسال هم باز مثل همیشه تک تک مصاحبه های رتبه های برتر رو از سایت مدیر خوندم و سعی کردم کلیدی ترین بخش مصاحبه ها رو براتون بیارم و به امید خدا به مرور منابع پیشنهادی رو در سایت منتشر میکنم.

مدیریت بازرگانی 

رتبه اول مدیریت بازرگانی جناب آقای حسین مالکی:

کلاس ها و آزمون ها تاثیرگذار هستند اما به تنهایی تعیین کننده نیستند عامل تعیین کننده تلاش و پشتکار فردی است.سعی کنید روش و سبک درس خواندن خودتان را به دست بیاورید و از روش دیگران تقلید محض نکنید. به موفقیتتان ایمان داشته باشید.

مصاحبه آقای محمد رضا ضرغامی برام خیلی جالب بود سوای اینکه کار می کردن تونستن در اکثر گرایش های مدیریت تک رقمی بشن.درست مثل سالی که ما کنکور دادیم همچون خانم محبوبه دهاقین، با این که شاغل بودن ولی با خودباوری و رفتن مسیر درست به رتبه های  تک رقمی نائل بشن. خودباوری و عدم تعصب نسبت به اسم موسسات و صرفا انتخاب اساتید برجسته برای رفتن به کلاس از عوامل کلیدی موفقیت آقای ضرغامی بودن.
رتبه ۳ ارشد بازرگانی، خانم جعفری را به خوبی میشناسم  برای این رتبه زحمت کشیدن و واقعا لیاقت این رتبه رو دارن…مخصوصا در درس ریاضی درصد فوق العاده ۹۳٫۳۳ رو زدن.برای اولین بار تو زندگیم امیدوار شروع کردم امیدوار و با قدرت جلو رفتم و اولین موفقیتم رو همون روز کنکور دیدم؛

رتبه ۹ بازرگانی: دوستان عزیز لازمه بدونید که در روند مطالعه و آمادگی برای آزمون ، ممکنه که بعضی اوقات خسته بشید یا اینکه نا امیدی بیاد سراغتون. بعضی از از داوطلبین که این شرایط رو تجربه میکنن دست از تلاش بر میدارن و از ادامه مسیر منصرف میشن و یا اینکه دیگه حداکثر تلاششون رو نمیکنن. بهتره بدونید که این شرایط برای همه پیش میاد . تو این مواقع بهترین راه اینه که یه مقدار به خودتون فرصت بدید و درسهایی رو که باهاشون راحتتر هستید رو دوره کنید تا دوباره بتونید روحیه لازم برای ادامه کار رو پیدا کنید.
مصاحبه آقای رمز علی رو دوست دارم. توصیه میکنم قسمت آخر مصاحبه رو بخونید.
دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد       به زیر آن درختی رو که او گل‌های تر دارد
در این بازار عطاران مرو هر سو چو بی‌کاران     به دکان کسی بنشین که در دکان شکر دارد
آقای عاشوری(رتبه۱۱) انسان پرانرژی و با استعدادی هستن مصاحبه ایشون هم خوندنیه؛   هدفتون رو مشخص کنین و عاشق هدفتون باشین و از کل مسیر کنکور لذت ببرین.

خانم شادی مرآتی(رتبه ۱۲ بازرگانی): بدونید خستگی طبیعیه و شما نیاز دارید روحیه جنگجو داشته باشید و هر وقت که خسته شدید با دوستاتون و خانواده تون یه مقدار از درس فاصله بگیرید و دوباره به مسیرتون برگردید و یه راند دیگه واسه هدفتون بجنگید و یادتون باشه کسی که همواره یه راند دیگه می جنگه بلاخره موفق می شه.
خیلی مهمه که انرژی و وقتتون رو تا اردیبهشت ماه مدیریت کنید و تفریح و درستون هردو با هم باشه..
خانم مائده معصومی: برنامه تان را هر چند وقت یکبار برای بالا بردن بازدهیتان اصلاح کنید  با حرف ایشون که رتبه ۴۸ بازرگانی بودن موافقم.خودمم گه گداری برنامم رو اصلاح میکردم و با توجه به نقاط قوت و ضعفم برنامه جدیدم رو میچیدم.

 

خانم سارا محبی رتبه ۶۰ به نکته خوبی اشاره کردن:
اول از همه اینکه به خودشون ایمان داشته باشن و امیدشون رو از دست ندن .آدم ها با هم متفاوت هستن و راه های رسیدنشون به موفقیت هم میتونه متفاوت باشه پس لزومی نداره که تو همه چی خودشون رو با دیگران مقایسه کنن.

نکته ای که خیلی از رتبه برترای کنکور ارشد مدیریت ۹۵ بهش اشاره کردن و خانم دهگان پور هم در مصاحبشون فرمودن: آهسته و پیوسته حرکت کنید.

خانم سیمین لطیفی رتبه ۶۷ بازرگانی: انگیزه ی قوی، انتخاب هدف درست ،علاقه و پشتکار،تمرکز بر کیفیت به جای کمیتنتخاب منابع و کلاس های مناسب و در نهایت مدیریت مناسب جلسه کنکور از عوامل مهم موفقیت هستند.
و در آخر اینکه دوران کنکور در عین سختی برای من لذت بخش هم بود. و درآخرین روزها همیشه به این فک می کردم که من همه تلاشم رو کردم پس جایی برای نگرانی و استرس وجود ندارد.اگر تلاش کنید حتما نتیجه اش رو می بینید.
امیدوارم شاهد موفقیت های بیشتر ایشون باشم. واقعا برای کنکور تلاش کردن و  به خودش و هدفش ایمان داشت.

آقای اعتضادالسلطنه رتبه ۸۰ بازرگانی:  کنکور در وهله ی اول یک ماراتن روحی و بعد علمی هست ، اگر بعضی مباحث را نخواندید خود را نبازید.

شما میتونید بقیه مصاحبه ها رو از سایت مدیر بخونید.
مصاحبه ها خیلی جالبن و توصیم اینه که حتما بخونید…سالی که من کنکور دادم شاید دو سه بار هر مصاحبه رو خونده بودم….

نکاتی که از مصاحبه ها گیرمون اومد:

 1. توکلتون در درجه اول به خدا باشه… اگر خداوند آرزویی در دلت نهاد… بدان تونایی رسیدن به آن را در وجود تو دیده است…
 2. هدف گذاری کنید…هدف داشته باشید، بی هدف نخونید…
 3. منابع درست را انتخاب کنید…
 4. صرفا کلاس رفتن و آزمون رفتن شرط موفقیت نیست…اگه شرایطش رو دارید کلاس برید اگه نه خودتون بخونید…
 5. کنکور یه ماراتونه، فراز و نشیب داره…. اگه گه گداری بی رمق هستید و حال و حوصله درس خوندن ندارید امری کاملا طبیعی هست.
 6. برنامه ریزی کنید برای خودتون…به مرور برنامتون رو متناسب با شرایط و روحیات خودتون اصلاح کنید.
 7. مغرور نشید…اگه تو یکی از دروس قوی هستید مغرور نشید….چون کار دستتون میده…
 8. درس خوندن براتون لذت بخش باشه…
 9. به خودتون و توانایی هاتون ایمان داشته باشید…
 10. اینو از ته دل میگم و خیلی از رتبه برترا هم تو مصاحبه هاشون گفتن….رتبه برتر شدن سخت نیست فقط فقط کافیه که شما بخوایید.

توصیه۱: دوستانی که شرایط کلاس رفتن دارن، حداکثر تو دو تا کلاس ثبت نام کنن.دو تا درسی که ضعیف و یا متوسط هستید… و میخوایید رو این درسا وقت بزارید…

توصیه ۲: درس OR رو اگه ضعیف هستید، حذف کنید( به جز بچه های مدیریت صنعتی) … اگر لیسانستون مهندسی بوده، درس تئوری، بازاریابی و اقتصاد گزینه های خوبی برای کلاس رفتن هست اما اگه لیسانستون مدیریت و اقتصاد و حسابداری بوده، درس ریاضی و آمار و اقتصاد( به جز بچه های خود اقتصاد) میتونه واقعا براتون مفید واقع بشه.

توصیه ۳: اگه آزمون میرید طبق برنامه آزمون درس بخونید و پیش برید وگرنه هیچ ارزشی نداره براتون جز هدر دادن پول.ولی اگه برنامه خاص خودتون رو دارید، من ۳ آزمون جامع رو بهتون پیشنهاد میکنم و ازم سوال کنید که کدوم موسسه بهتره، به ترتیب: پارسه، مدرسان شریف، ماهان، نگاره، پژوهش و خانه مدیریت.

توصیه ۴: اگه واقعا نمتونید کلاس برید به قول یکی از رتبه برترا به خونواده فشار نیارید، منابع خوب رو تهیه کنید و با یک چیدمان درست درسا و برنامه ریزی دقیق و پشتکار میتونید به هدفتون برسید که خیلی شیرین تر هستش.

 

اشتراک گذاری

درباره آرش عمرزاده

کارشناس اقتصاد بازرگانی دانشجوی ارشد مدیریت آی تی دانشگاه شهید بهشتی مدرس و مربی کنکور کارشناسی ارشد

یک نظر

 1. خیلی وقت بود سایت به این مفیدی ندیده بودم .. ممنون بابت متنا و اطلاع رسانیاتون ?

پاسخ دهید

ایمیل آدرس شما منتشر نخواهد شد.بخش های لازم علامتگذاری شده اند *

*

Designed and Implemented
By S.R.Khademi