25تیر
مطالعه

مطالعه ترکیبی

بچه ها یک ماه از فصل تابستون داره به پایان میرسه….فصلی که باهم در پست قبلی در موردش صحبت کردیم…فصل انتخاب های مهم….باید  اینو بهتون بگم که چیزی که تو کنکور ارشد مدیریت مهمه، از دست ندادن زمانه….دوماه خیلی خوبی دارید برای اینکه دروسی که ضعف دارید رو به متوسط و  دروس متوسطتون رو به قوی برسونید….

برای مثال درسی مثل تئوری مدیریت کلی منبع براش معرفی شده از کتاب دکتر رضائیان،مبانی سازمان مدیریت مقیمی،کتاب جلیلیان، کتاب جامع پرچ و کلی کتاب دیگه اعم از کتاب تست، کتاب جامع، کتاب مرجع، جزوه و فلش کارت و …..

حالا چطور میشه با این وقت کم اینهمه منبع اونم برای یه درس دور خودمون جمع کنیم؟

این کار کاملا اشتباه و نشدنیه…..بهترین کار اینه که یه منبع رو به عنوان منبع هدف انتخاب کنید و با مقایسه اون منبع با سایر منابع کم و کاستی های اون رو از دیگر منابع مطالعه کنید….  در واقع یه مطالعه شناور و موازی داشت نه یه مطالعه به صورت سری و پشت سر هم(که مثلا این کتاب را تا آخر بخونم بعد شروع کنم به خواندن اون یکی کتاب).

برای مثال برای درس تئوری مدیریت یک کتاب جامع رو برای مطالعه انتخاب کنید( البته حتما کتاب مبانی سازمان مدیریت مقیمی رو هم بخونید) کنارش از یک کتاب تست هم استفاده کنید.

پیشنهاد من اینه که یک کتاب رو مفهومی بخونید….به قول گاج: به جای اینکه چندین کتاب بخوانید، یک کتاب را چندین بار بخوانید

یک کتاب جامع و کنارش کتاب تست.تا میتونید تست کار کنید.

نکته بعدی که باید به اون توجه کرداینه که مبحثی بخونید…پرهیز از روش های کلیشه ای در کنکور و دونستن این مطلب که طراحان هر سال یک سوپرایز برای ما در سر جلسه دارن و از کدوم فصل بیشتر تست میاد و ….کمی زرنگ باشیم… خوندن برخی جزوه های خلاصه در درس های اصلی، که نتیجه ای جز غافل گیر شدن در سر جلسه ندارد پرهیز کنیم.

در زمان پیش رو تو تابستون سعی کنیم مفهموم را یاد بگیریم …سعی کنیم دایره مطالعمون رو گسترش بدیم…ضعف ها رو برطرف کنیم و دوران آماده سازی را به خوبی پشت سر بگذاریم.

هر ابزاری وقت خاص خودش رو داره….الان وقت اینه که شما مفهوم دروس رو یاد بگیرید، وقت اینه که کتاب بخونید نه اینکه از الان برید دنبال جزوه و فلش کارت و…لطفا لطفا لطفا این دو ماه تابستون رو کمی جدی بگیریم…..

اشتراک گذاری

درباره آرش عمرزاده

کارشناس اقتصاد بازرگانی دانشجوی ارشد مدیریت آی تی دانشگاه شهید بهشتی مدرس و مربی کنکور کارشناسی ارشد

2 نظرات

  1. مفید بود ممنون:)

  2. آقا عالیه سایتتون ✌ ممنووونم?

پاسخ دهید

ایمیل آدرس شما منتشر نخواهد شد.بخش های لازم علامتگذاری شده اند *

*

Designed and Implemented
By S.R.Khademi