هما رضایی

 

 1. ضمن عرض تبریک و خسته نباشید لطفا خودتون رو بطور کامل معرفی کنید. هما رضایی
 2. رشته تحصیلی و دانشگاه شما تو مقطع لیسانس چی بوده و معدلتون چقدر بود؟ کارشناسی برق-مخابرات ، دانشگاه غیرانتفاعی سجاد مشهد ، معدل۲۱/۱۳
 3. زمانی که برای کنکور آماده میشدی ، شاغل بودی یا مشغول به تحصیل؟ شاغل بودم
 4. درصدهای خودتون تو دروس مختلف و رتبتون رو بیان کنید.
  زبان ۰
  مدیریت اسلام ۱۵/۵۶
  رياضی و آمار ۵
  تئوری مدیریت ۵۷/۸۷
  اقتصاد خرد و کلان ۲۲/۸۱
  بازاریابی ۵۳/۳۳
  رتبه ۳۹۷ مدیریت بازرگانی. ۵۳۵ فناوری اطلاعات
 5. آیا برای اولین بار بود که در کنکور شرکت می کردید؟ بله
 6. از چه زمانی شروع به مطالعه کردید و تعداد ساعات مطالعه شما بطور میانگین چقدر بود؟با ثبت نام در کنکور که اوایل دی ماه بود تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد گرفتم و از اونجاییکه که از زمان فارغ التحصیلی دوره لیسانس نزدیک به ۷ سال میگذشت و از درس فاصله گرفته بودم در ابتدا به نظرم کار سختی بود ، از اواخر دی ماه با روزی سه ساعت بعد از کار شروع کردم و در اسفند ماه میزان مطالعه م نزدیک به صفر شد و از پایان اسفند ماه دوباره شروع کردم و تا روز قبل از کنکور به طور متوسط روزی ۱۱ ساعت مطالعه مفید داشتم.
 7. آیا از جلسات مشاوره تلفنی یا حضوری استفاده کردید و یا به اصطلاحی مشاور و راهنمای خاصی برای مطالعه و موفقیت داشتید؟این راهنمایی های به چه میزان تو موفقیت شما تاثیر گذار بود؟  بله ، من از آنجاییکه دیر شروع کردم و مشکلات زیادی هم داشتم و مصمم بودم که باید حتما قبول بشم، اواخر اسفند ماه سراغ مشاور محترم جناب آقای عمرزاده رفتم ، و متوجه شدم که چقدر داشتن یک مشاور آگاه و با تجربه میتونه مثمر ثمر باشه.
 8. چه کسانی و چه ابزاری در موفقیت شما سهیم بودند؟ می تونم بگم در درجه اول مشاورم چون من هم تغییر رشته داده بودم و هم اینکه فاصله زیادی از درس گرفته بودم و تونستم با کمک و راهنمایی ایشون در کمترین زمان نتیجه ایی بالاتر از دلخواه م رو بگیرم و در درجه دوم اطرافیان نزدیکم که در جریان شرایط و مشکلات من بودن و با دادن روحیه که تصمیم درستی رو گرفتی ، باعث می شدند که من به راهم ادامه بدم.
 9. کتاب ها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس کدام ها هستند و برای هر درس چه توصیه ای دارید؟  من با توجه به فرصتی که داشتم فقط روی درس های اصلی وقت گذاشتم ، برای درس تئوری مدیریت کتاب و کلاس استاد پرچ ، برای درس بازاریابی کتاب و کلاس استاد مروج ، برای درس اقتصاد کتاب استاد نظری و کلاس استاد عمرزاده ، برای دروس اسلام و ریاضی سوالات کنکور سال های ۹۰ تا ۹۵ ، که بنظرم منابع مناسبی برای ارشد هستند. اما توصیه ایی که دارم هیچ درسی الخصوص زبان روکنار نگذارید چون کافیه درسهایی رو که شما خوندید یکی ش سخت باشه و نتونید از پس ش بر بیاد و درسی که شما نخوندید آسون باشه و اینجاس که شما بشدت ضرر خواهید کرد. اتفاقی که در درس رياضی برای من افتاد.
 10. خیلی ها میگن دلیل موفقیت رتبه های برتر، داشتن استعداد ذاتی  و هوش فوق العاده است، به نظرتون این حرف تا چه حد میتونه درست باشه و نظر شما چیه؟جمله معروف ادیسون که موفقیت حاصله یک درصد نبوغ و نود ونه درصد پشتکار ، کنکور ارشد جایی بود که این جمله رو به من ثابت کرد .
 11. آیا کلاس های کنکور، آزمون های آزمایشی تو موفقیت ارشد تاثیرگذاره یا نه؟ نظر خودتون چیه؟ کلاس های کنکور و آزمون ها در تسریع کار می تونه تاثیر گذار باشه خصوصا برای کسانی که تغییر رشته داده اند ، اما به نظر من حضور یک مشاور آگاه در طی مسیر می تونه تاثیر بیشتری داشته باشه و معتقدم که ما در تمام مسائل زندگی نیاز به مشاور و راهنمایی که مسیر رو با موفقیت طی کرده داریم.
 12. چالشی ترین اتفاقی که تو زمان کنکور براتون افتاد چی بود؟اتفاقی که شاید باعث میشد شما قید درس خوندن رو بزنید یا اینکه خیلی بهتون فشار روحی وارد کنه. مشکلات خیلی زیاد بود و همین مشکلات باعث انگیزه من بود و به طوریکه ساعات مطالعه من در اسفند ماه نزدیک به صفر رسید و مدیون خانواده م هستم که من رو تنها نگذاشتن و همیشه در کنارم بودند.
 13. دلیل اصلی موفقیتت رو چی میدونی؟ چه عاملی باعث شد که به این رتبه خوب برسی؟ یا چه چیزی باعث شده که به هدفت دست پیدا کنی؟ رتبه خوبی که بدست نیاوردم ولی به هدفم رسیدم و مشکلات فراوانی که دوست ندارم حتی به اون اشاره ایی کنم که شاید دیگران در برابرش تسلیم بشن باعث حرکت من در این مسیر بود.
 14. به طور کلی چه توصیه به بچه هایی داری که سال بعد میخوان برای کنکور درس بخونن. پیشنهادم برای داوطلبین این هستش که با آرامش و اعتماد به نفس درس بخوانند و نگران مدت زمان کم و درسهای زیاد نباشند .کنکور رو برای خودتون غول نکنین ، آسون بگیرید ، اگه یک هفته کامل حتی یک ماه هم درس نخوندید ، نترسید . اون کاری که از دستتون بر میاد رو انجام بدید و استرس نداشته باشید . انگیزه ی قوی ، انتخاب هدف درست ، علاقه و پشتکار ، تمرکز بر کیفیت به جای کمیت ، انتخاب منابع و کلاس های مناسب و در نهایت مدیریت مناسب جلسه کنکور از عوامل مهم موفقیت هستند. و نهایتا در رابطه با مدیریت جلسه کنکور یه مطلبی عرض کنم که مشاورم به من گفت از ظهر روز قبل از روز کنکور دیگه نخون و با ذهن خسته سر جلسه نرو که من گوش نکردم و تا یک شب مشغول مطالعه بودم و نتیجه اینکه سرجلسه خسته و کسل بودم و نتونستم به خوبی مدیریت کنم.

Designed and Implemented
By S.R.Khademi