سیما خاکباز، رتبه ۵۱ مدیریت بازرگانی

  1. ضمن عرض تبریک و خسته نباشید لطفا خودتون رو بطور کامل معرفی کنید.

سیما خاکباز

  1. رشته تحصیلی و دانشگاه شما تو مقطع لیسانس چی بوده و معدلتون چقدر بود؟

مدیریت بازرگانی –  دانشگاه پیام نور دزفول – معدل کل ۸۹/۱۶

  1. زمانی که برای کنکور آماده میشدی ، شاغل بودی یا مشغول به تحصیل؟

هم درگیره امتحانات ترم آخر و تحویل پروژه دانشگاه و هم شاغل بودم.

  1. درصدهای خودتون تو دروس مختلف و رتبتون رو بیان کنید.

اقتصاد ۱۲/۴۹

تئوریهای مدیریت ۲۲/۴۲

بازاریابی ۴۴/۴۴

زبان سفید

مدیریت اسلامی ۲/۲۲

رتبه ۵۱ مدیریت بازرگانی

  1. آیا برای اولین بار بود که در کنکور شرکت می کردید؟

بله

  1. از چه زمانی شروع به مطالعه کردید و تعداد ساعات مطالعه شما بطور میانگین چقدر بود؟

از اول بهمن ماه بود که تصمیم گرفتم در کنکور شرکت کنم و منابعم رو آماده کردم ساعت مطالعم ماه اول به شدت پایین بود بین روزی ۴ تا ۶ ساعت ولی اسفند ماه و فروردین ماه فکر میکنم دوران طلایی بود برام چون تمام تلاشم رو کردم که ساعت مطالعم رو به روزی بالای ۱۰ساعت برسونم.

  1. آیا از جلسات مشاوره تلفنی یا حضوری استفاده کردید و یا به اصطلاحی مشاور و راهنمای خاصی برای مطالعه و موفقیت داشتید؟این راهنمایی های به چه میزان تو موفقیت شما تاثیر گذار بود؟

بله مشاوره بنده جناب آقای عمرزاده بودن که بصورت تلفنی با هم در ارتباط بودیم و من به شدت موفقیتم رو با همه سختیایی که داشتم مدیون ایشون هستم من خیلی اتفاقی با آقای عمرزاده آشنا شدم(و خدارو شکر میکنم که ایشون رو سر راهم گذاشتن) . بنظرم هر کسی نیاز به یه مشاور داره تا با توجه به شرایط زندگیش براش برنامه ریزی کنه آقای عمرزاده بهترین برنامه ریزی و بهترین منابع رو در اختیار من گذاشتن.

  1. چه کسانی و چه ابزاری در موفقیت شما سهیم بودند؟

اول از همه لطف خدا و آقای عمرزاده مشاورم که بیشترین سهم موفقیت خودم رو بخاطر حضور و تجربه و راهنماییهاشون میدونم همچنین جدای از مشاوره کلاسهای نکته و تستشون برای درس اقتصاد و جزوه هاشون برای من عالی بود . بعدم حمایت خانواده و دوستانم و اساتیدم.

  1. کتاب ها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس کدام ها هستند و برای هر درس چه توصیه ای دارید؟

درس اقتصاد کتاب دکتر نظری و جزوه های اقای عمرزاده که من توصیم (برای اقتصاد استفاده از جزوه و کلاسهای تلفنی ایشون هست) درس بازاریابی  کتاب استاد مناجاتی و ۲۰۰۰ تست و درس تئوری کتاب استاد جلیلیان که بنظرم منبع کاملی برای این درس بود .برای اسلامی هم فلش کارت و کتاب دکتر مقیمی و کنکورهای ۹۰ تا ۹۶ برای تمام دروس .من چون وقت کمی داشتم یکسری دروس رو حذف کردم ولی بنظرم به هیچ درسی نباید خیلی تکیه کرد چون اگر اون سال اون درس سخت باشه به شدت تاثیر بدی داره مثل اتفاقی که برای درس بازاریابی افتاد من اون رو از نقاط قوت خودم میدونستم ولی متاسفانه اصلا سوالات شبیه سوالهای گذشته نبود

    ۱۰٫ خیلی ها میگن دلیل موفقیت رتبه های برتر، داشتن استعداد ذاتی و هوش فوق العاده است، به نظرتون این حرف تا چه حد میتونه درست باشه و نظر شما چیه؟

بنظرم همه چیز بستگی به تلاش خوده شخص و همچنین یه برنامه ریزی دقیق داره.

  ۱۱٫ آیا کلاس های کنکور، آزمون های آزمایشی تو موفقیت ارشد تاثیرگذاره یا نه؟ نظر خودتون چیه؟

نمیشه گفت بی تاثیر هستن من به شخصه اگر کلاس نکته و تست اقتصاد رو شرکت نمیکردم مطمئنم درصد خوبی هم نمیزدم .کنکورای آزمایشی هم به توصیه مشاورم دوتا آزمون شرکت کردم که جدایه نتیجش به شدت باعث شد ایراداتمو پیدا کنم و سر جلسه ازمون اصلی اشتباهاتم کمتر بشه.

  ۱۲ .چالشی ترین اتفاقی که تو زمان کنکور براتون افتاد چی بود؟اتفاقی که شاید باعث میشد شما قید درس خوندن رو بزنید یا اینکه خیلی بهتون فشار روحی وارد کنه.

من کار میکردم و اینکه بعضی روزا حتی دو شیفت کار میکردم به شدت بهم فشار میاورد از طرفی هم بعضی مواقع اون آرامشی که باید تو خونه هم برای درس خوندن فراهم میشد و نداشتم و خیلی اذیت میشدم حتی ناامید میشدم و تصمیم میگرفتم بیخیال بشم اما خدارو شکر میکنم که روی هدفم موندم و به حرفای مشاورم گوش کردم.

  ۱۳ . دلیل اصلی موفقیتت رو چی میدونی؟ چه عاملی باعث شد که به این رتبه خوب برسی؟ یا چه چیزی باعث شده که به هدفت دست پیدا کنی؟

دلیل موفقیتم اول تکرار جمله ای بود که مشاورم برام نوشته بود و من هر روز برای خودم تکرارش کردم”من مطمئنم که خدا مزد زحماتت رو میده” تکرارش باعث میشد انگیزه بگیرم.دوم اعتمادم به آقای عمرزاده بود و کاملا طبق برنامه ای که بهم میدادن پیش میرفتم میشه گفت حرف یا پیشنهاد  هیچ کسی جز ایشون رو قبول نمیکردم.در آخر هم دعای مادرم.

  ۱۴٫ به طور کلی چه توصیه به بچه هایی داری که سال بعد میخوان برای کنکور درس بخونن.

پیشنهاد میکنم که اول از همه  برای خودشون هدف تعیین کنن و دوم اینکه حتما یه مشاوره با تجربه داشته باشن سوم اینکه از کنکور غول نسازن چون به شدت با چیزی که فکر میکنن متفاوته کنکور فقط نیاز به یه اعتماد بنفس و پشتکاره قوی داره.کافیه آرامش داشته باشن تا به چیزی که میخوان برسن . سعی کنن اشتباهاتشون رو بشناسن و کم کنن من خیلی سعی کردم اشتباه نکنم ولی نتونستم به صفر برسونمشون (مثلا سر جلسه کنکور دچاره وسواس شده بودم و یکسری سوالات رو جواب ندادم  یا سوالات شک دار برای درس اقتصاد که باعث شد درصدم اون چیزی که توقع داشتم نشه) مدیریت داشتن و تمرکز سر جلسه خیلی مهمه و در آخر خودتونو باور داشته باشید و خودتون رو با کسی مقایسه نکنید .

Designed and Implemented
By S.R.Khademi