کنکور انسانی

درس اقتصاد در کنکور انسانی ۱۵ تست دارد، همانطور که می دانید کنکور انسانی هر ساله به سمت مفهومی تر و البته تا حدی هم دشوار تر شدن حرکت می کند. درس اقتصاد هم از این قاعده مستثنی نیست و اینکه هر ساله بخشی از پرسش های اقتصاد من جمله در چند سال اخیر، معمولاً ۵ سوال و بیشتر در قالب مسئله مطرح می شود اما پاسخ گفتن به آن ها مستلزم فهم درست مفاهیم و مطالب درسی و تمرین چگونگی محاسبات حل مسئله است.

نکته جالب توجه اینجاست که با توجه به کم بودن تعداد سوالات این درس هر پاسخ اشتباه به سوال، شما را از رقیبان به شدت عقب می اندازد به گونه ای که با اشتباه جواب دادن به دو سوال درصد شما در این درس از ۱۰۰ درصد فورا به ۸۰ درصد خواهد رسید به همین خاطر درس اقتصاد در کنکور انسانی را طوری بخوانید و به آن مسلط شوید که حتی یک سوال هم از دست ندهید. چون اکثر دانش آموزان رشته ی انسانی پایه ریاضی ضعیفی دارند. اقتصاد از جمله درس هایی است که در دانشگاه بدون اطلاعات ریاضی قادر به فهم آن نخواهید بود و همینطور در کنکور از مسئله سوال طرح می شود(که نیاز به محاسبات دارد). درس اقتصاد از درس های مهم رشته علوم انسانی در سال دوم دبیرستان(پایه دهم) بشمار می رود که در قالب یک کتاب به دانش آموزان آموزش داده می شود.

در کنکور سراسری از درس اقتصاد ۱۵ تست مطرح می شود بنابراین بایستی در کنکور  به خاطر کمبود زمان و سوالات نسبتا طولانی که گه گداری نیاز به محاسبات طولانی دارند  اهمیت ویژه ای برای درس اقتصاد قائل بود. رقابت هوشمندانه و سیاست کنکوری در این درس این است که شما ضعف رقبای خود را بشناسید و با جهت دهی مناسب در جهت بهبود و پیشرفت در آن نقطه ضعف رقبا به رتبه بهتر و بالاتری دست بیابید.

“اهمیت درس اقتصاد در زیر گروه ها”

زیر گروه ۱: ضریب ۱ 

یکی از بهترین رشته ها که در زیر گروه ۱ قرار داره و خواهانشم فوق العاده زیاده، رشته حقوق هستش.

زیرگروه ۲،۴،۵: ضریب ۲

تو این زیر گروه ها رشته هایی مثل علوم سیاسی، علوم اجتماعی، روانشناسی و …. وجود داره که روانشناسی هم از رشته هایی هستش که کم خواهان نداره.

زیرگروه ۳: ضریب ۳

تو این زیر گروه رشته های حسابداری، مدیریت و اقتصاد وجود داره که بازار کار فوق العاده ای داره و نسبت به بقیه رشته ها جذاب ترم هست و خیلی میتونید تو این رشته ها پیشرفت کنید.

پاسخ دهید

ایمیل آدرس شما منتشر نخواهد شد.بخش های لازم علامتگذاری شده اند *

*

Designed and Implemented
By S.R.Khademi