ارشد مدیریت

درس اقتصاد از دروس مهم کنکور مجموعه مدیریت است. در این درس ۲۰ سوال طراحی می شود که تقریبا ۱۰ سوال از اقتصاد خرد و ۱۰ سوال از اقتصاد کلان است ولی باید بدانید اقتصاد کلان بیشتر حالت خواندنی و تحلیلی دارد و اقتصاد به دانش و توانایی ریاضی نیاز دارد. در مطالعه این درس به اهمیت هر یک از فصول توجه کنید.

نظر به اینکه اقتصاد خرد پایه و فونداسیون ساختمان حجیم و بزرگی است که به مرور زمان به طول و عرض و طبقات آن افزوده می شود و همانطور که ناظریم در سال های اخیر در دنیای پیشرفته مطالب متنوع جدید و کاربردی زیادی در این درس ارائه شده و بخصوص در سطوح عالی و پیشرفته سایر دروس و حتی در اقتصاد کلان پیشرفته به صورت گسترده ای از تئوری ها و تحلیل های اقتصاد خرد استفاده می شود، بدیهی است که اگر پایه این ساختمان رفیع ضعیف و سست شود، اضافه نمودن بار بیشتر بر آن نتیجه ای جز واژگونی نخواهد داشت، لذا ضرورت اجتناب ناپذیر درک دقیق و درست مفاهیم، تئوری ها و کاربردهای اقتصاد خرد را دو چندان می نماید.

اقتصاد کلان آن قسمت از علم اقتصاد است که نظام اقتصادی را از نظر رفتار متغیرهای بزرگ و گروهی و روابط میان آن ها بررسی می کند. تعدادی از اقتصاددانان معاصر معتقدند که محدوده اقتصاد کلان نظریه ی تعیین درآمد ملی و اشتغال، نظریه ی تعیین سطح قیمت و پول را در بر می گیرد و برای برخی دیگر شامل ارتباط میان کمیت های کلی اقتصاد است. به طور کلی، اقتصاد کلان مطالعه و تجزیه و تحلیل متغیرهای کلان، روابط و رفتار هر یک در سطح کلی، عوامل تعیین کننده ی فعالیت اقتصادی در سطح ملی و بالاخره دیگر عواملی است که هر نوع متغیر کلان را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

“اقتصاد در کنکور ارشد مدیریت”

درس اقتصاد در گرایش های بازرگانی، صنعتی، تکنولوژی، کارآفرینی، دولتی، فناوری اطلاعات، منابع انسانی، دارای ضریب ۲ و در گرایش مدیریت مالی دارای ضریب ۳ می باشد .

اقتصاد یکی از کلیدی ترین دروس کنکور مجموعه مدیریت است که با مطالعه درست و مفهومی به درصد قابل قبولی می توانیم دست پیدا کنیم البته ناگفته نماند این درس، سال به سال به سمت مفهومی تر شدن پیش می رود.

اقتصاد خرد                                                                                                        

فصل اول: عرضه، تقاضا و تعادل

فصل دوم: کشش

فصل سوم: نظریه رفتار مصرف کننده

فصل چهارم: نظریه رفتار تولید کننده

فصل پنجم: هزینه

فصل ششم: بازار رقابت کامل

فصل هفتم: بازار انحصار کامل

فصل هشتم: بازار رقابت انحصاری

 

اقتصاد کلان

فصل اول: شیوه انجام فعالیت های اقتصادی

فصل دوم: حسابداری ملی و شاخص قیمت ها

فصل سوم: مدل های تعیین درآمد ملی تعادلی و سیاست های مالی

فصل چهارم: بازار پول و سیاست های پولی

فصل پنجم: تعادل همزمان بازار پول و بازار کالا

فصل ششم: نظریه های مصرف و سرمایه گذاری

فصل هفتم: نظریه های تورم و بیکاری

فصل هشتم: اقتصاد بین الملل

فصل نهم: نوسان های اقتصادی و سیاست های تثبیت

پاسخ دهید

ایمیل آدرس شما منتشر نخواهد شد.بخش های لازم علامتگذاری شده اند *

*

Designed and Implemented
By S.R.Khademi